Idealna pościel dla małego dziecka

Żeby maluch spokojnie spał w nocy, należy stworzyć mu do tego komfortowe warunki. Istotna jest optymalna temperatura w pomieszczeniu, wilgotność powietrza, poziom zaciemnienia, a także ulubiona maskotka i kołysanka na dobranoc. Najważniejsze jest jednak wygodne łóżko i odpowiednio dobrana pościel. Należy wziąć pod uwagę kilka czynników, żeby spełniła ona swoje funkcje oraz zachęcała dziecko do snu.

Jak wybrać odpowiednią pościel dla dziecka?

Wybierając pościel należy wziąć pod uwagę jej rozmiar. Na rynku dostępnych jest bardzo wiele rozmiarów, dlatego w pierwszej kolejności należy wybrać idealnie pasujący do kołdry i poduszki. Dzięki temu nie będzie się zsuwać czy marszczyć. Odpowiedni rozmiar zapewni także estetyczny wygląd pościeli.

Najistotniejszą jednak rzeczą przy wyborze pościeli dla dziecka jest materiał, z którego została wykonana. Skóra młodego człowieka jest bardzo delikatna, podatna na podrażnienia i alergie. Warto więc kupować modele wyprodukowane z naturalnych materiałów. Najbardziej popularnym jest bawełna. Stosunkowo niedroga, posiada wszystkie cechy, zapewniające dziecku komfort i wygodę podczas spania. Na rynku jest także wiele pościeli bambusowych. Są one jeszcze bardziej miękkie i delikatne, niż bawełna. Droższą propozycją jest pościel lniana lub jedwabna. Wszystkie one są naturalne, delikatne i przede wszystkim przewiewne, więc maluch nie poci się pod nimi nadmiernie i nie wybudza przez to ze snu.

Kolory i nadruki pościeli dla dziecka

Kiedy już wybierzemy odpowiedni materiał i rozmiar pościeli, warto wziąć pod uwagę jeszcze jeden ważny czynnik, a mianowicie upodobania dziecka. Żeby maluch chętnie chodził spać, musi być otoczony rzeczami, które lubi i dają mu one poczucie bezpieczeństwa. Doskonale sprawdzają się do tego ulubione postaci z bajek czy kolory.

Dziewczynki zazwyczaj wybierają pościel w kolorach pastelowych- różowy, błękitny, pistacjowy czy liliowy. Lubią motywy kwiatowe, które doskonale pasują na pościel, ale także z tęczami, księżniczkami czy jednorożcami. Chłopcy zdecydowanie częściej decydują się na mocne kolory, takie jak zielony, czerwony, niebieski i printy związane z motoryzacją, jak auta, pociągi lub samoloty. Neutralnymi motywami są zwierzęta, motyw lasu albo wzory geometryczne.

Na rynku dostępne są też pościele dla dzieci z ulubionymi bohaterami i scenami z bajek. Można znaleźć w sklepach serie z wielu produkcji, między innymi:

– “Bing”

– “Kraina Lodu”

– “Psi Patrol”

– “Świnka Peppa”

– “Myszka Minnie”

– “Kubuś Puchatek”.